Ilmunud on ajakirja Sign Systems Studies 50. köite number 2-3. Tegu on rahvusvaheliselt eelretsenseeritava kultuuri- ja loodussemiootika teadusajakirjaga, mida toimetab semiootika osakond ja annab välja Tartu Ülikooli Kirjastus. Sign Systems Studies on üks vanimaid valdkonna teadusajakirju, mis hakkas ilmuma Juri Lotmani eestvedamisel 1964. aastal. Avatud juurdepääsu ajakirjale leiab: https://ojs.utlib.ee/index.php/sss
50. köite nr 2-3 artiklid on jaotatud kolme temaatilisse plokki:
Esimesest plokist leiame näiteks käsitluse folkloori ökosemiootilistest tahkudest (Lona Päll, Tartu Ülikooli semiootika osakond) ja sotsioökoloogilistest suhetest Lõuna-Mehhiko põliselanike maakogukonnas (Raquel Aparicio Cid, Veracruzi Ülikool).
Keele ja kõne jaotuse all räägitakse näiteks osalusopositsiooni rakendamisest (Ľudmila Lackova, Palacký Ülikool) ja sisekõnelisest tähendusloomest verbaalses ja kunstilises diskursuses (Aleksandr Fadeev, Tartu Ülikooli semiootika osakond).
Intersemioosi all käsitletakse muinasjutu muundamist skulptuuriks (Wenjing Li, Zhengzhou Ülikooli ja Jordan Zlatev, Lundi Ülikooli), "Alice imedemaal" intersemiootilist tõlget (sõltumatu teadlane Lílian Moreira ja João Queiroz Juiz de Fora, Föderaalne Ülikool) ning Andaluusia saeta sakrosfääri (Ventura Salazar-García, Jaéni Ülikool ja Małgorzata Haładewicz-Grzelak, Opole Tehnoloogiaülikool).
Numbri lõpetab arvustuste ja märkmete sektsioon, milles leidub ajakirjade Sign Systems Studies ja Semiotica vastastikune temaatiline ülevaade 2021. aastal ilmunust, sissevaade 2021. aasta biosemiosalongis kõneldusse ning kaks raamatuarvustust.