Filosoofia ja semiootika instituudi juhatajaks valiti Bruno Mölder

Filosoofia ja semiootika instituudi nõukogu valis 24. jaanuaril ühehäälselt instituudi juhatajaks dotsent Bruno Mölderi. Instituudi praeguse juhataja kultuurisemiootika professor Peeter Toropi ametiaeg lõpeb 31. jaanuaril 2019. Uus juhataja asub ametisse 1. veebruaril.

Instituudi juhina lubas Bruno Mölder seista selle eest, et instituudi kahe osakonna – filosoofia ja semiootika – vahel valitseks tasakaal, nagu ka seni kombeks on olnud. „Samuti tuleb hoida osakondade praegust väga head taset. Filosoofia ja semiootika osakonnad on omal alal Eesti juhtivad keskused nii teadustöö mahu kui ka töötajate arvu poolest. Nõnda peaks see jääma ka tulevikus,“ rääkis Mölder.

Instituudi põhilisteks murekohtadeks on rahaline ebakindlus, ruumikitsikus ja väike sisseastujate arv. Need on teemad, millega tuleb Mölderi meelest tulevikus kindlasti sihipäraselt tegeleda. Ta lisas, et õnneks on instituudis olemas väga hea potentsiaal teadusraha sissetoomiseks. Samuti on instituudiga liitunud mitmed rahvusvaheliselt tuntud teadlased, kelle renomee võiks üliõpilaskandidaate senisest enam ligi meelitada. „Peame leidma mõistliku proportsiooni inglis- ja eestikeelsete tegevuste vahel. Meie instituut on nii õppejõudude kui õppetöö poolest olnud väga rahvusvaheline. See on väärtus, mida tuleks kindlasti hoida, kuid seejuures ei tohi kannatada eestikeelse õppe kvaliteet,“ sõnas Mölder.

Bruno Mölder lõpetas Tartu Ülikooli 1997. aastal filosoofia ja psühholoogia erialal. Magistrikraadid on ta saanud Tartu Ülikoolist ja Cambridge’i Ülikoolist ning doktorikraadi kaitses 2007. aastal Konstanzi Ülikoolis. Tartu Ülikooli filosoofia osakonnas on ta töötanud 2004. aastast, sh alates 2016. aastast teoreetilise filosoofia dotsendina. 21. detsembril 2018 valiti Bruno Mölder ülikooli senatis vaimufilosoofia professoriks. Tema ametiaeg professorina algab 1. märtsil. Bruno Mölderi peamine uurimisvaldkond ongi vaimufilosoofia, põhiliselt on ta tegelenud interpretivistliku käsituse arendamise ning ajakogemuse filosoofiliste aspektide uurimisega. Tema juhendamisel on kaitstud kaks ja valmimas veel kolm doktoritööd. Lisaks teadustöödele on ta avaldanud arvukalt filosoofiatekstide tõlkeid. Mullu ilmus Mölderilt koos kaasautorite Roomet Jakapi ja Marek Voltiga kirjutatud kõrgkooliõpik „Sissejuhatus filosoofiasse“.

Mölder on täitnud filosoofiateaduskonna teadusprodekaani (2013-15) ja alates 2016. aastast filosoofia osakonna juhataja kohustusi. Viimasele ametipostile valis instituudi nõukogu ta 24. jaanuari koosolekul veel üheks ametiajaks tagasi.

Instituutide juhatajad valitakse ülikoolis kolmeks aastaks. Bruno Mölderi ametiaeg filosoofia ja semiootika instituudi juhatajana kestab 31. jaanuarini 2022.

Lisateave: Ruth Jürjo, filosoofia ja semiootika instituudi koordinaator, 737 5314, ruth.jurjo@ut.ee