Filosoofia doktorant Henri Zeigo avaldas sürrealistliku romaani "Hurda graal"

Raamatupoodidesse on müügile tulnud filosoofia osakonna doktorandi Henri Zeigo uus romaan “Hurda graal”. Tegemist on ulmelise jutustusega, mille tegevus toimub kahes paralleelmaailmas. Tänapäevases Tartus ja ühes teises sama nimega linnas, kus toimetavad Jakob Hurt, ahjualused, koerakoonlased, näkid, korporandid ja mõisnikud, imekaunis Lilla Daam, üks pöörane kunstnik ning palju muud rahvast.

Tänasel päeval on populaarseks muutunud vanade müütide ümberjutustamine. Inimesi paeluvad nii Marveli koomiksitegelaste seiklused kinoekraanidel kui ka “Sõrmuste isanda” raamatud. Sageli unustatakse ära, et paljude nende lugude aluseks on vanad müüdid, mida on jutustatud põlvest põlve, vahel isegi 1000 aastat järjest. Selle romaani kirjutamisel olen eeskujuks võtnud Eesti mütoloogias esinevad tegelased, avades noortele ja vanematele lugejatele tee müütide imepärasesse fantaasiamaailma.

Müüdid räägivad tekkelugudest ja vahest kannavad endas mõnda õpetlikku sõnumit. “Hurda graal” paneb lugejat mõtisklema, kui oluline on mäletada minevikku, meie ühist kujutluslikku loomet, et orienteeruda tänases päevas.

“Hurda graal” on müügil Rahva Raamatu poodides üle Eesti.

Varasemalt on Henri Zeigol ilmunud romaan “Sõnakehv” (2017).

Sisu tutvustav tekst:

Hommik bussipeatuses. Kooliminejad, tööleminejad, niisama ootajad...Sofia saab tundmatult naiselt kingituse - hõbedase uuri. Mõistagi pole see tavaline kell. Varsti selgub, et see pole ka tavaline hommik - Sofia klassile tundi andma ilmub noor asendusõpetaja Andres. Kaks mõttekaaslast. Üks võluvõimetega uur. Seiklus algab. Kell viib Andrese ja Sofia tänasest Tartust ühte teise sama nimega linna, kus toimetavad Jakob Hurt, ahjualused, koerakoonlased, näkid, korporandid ja mõisnikud, imekaunis Lilla Daam, üks pöörane kunstnik ning palju muud rahvast. Peagi tärkab seal ka armastus. "Hurda graal" on haarav ja seikluslik romaan - ühelt poolt mudelisse mittesobituva tüdruku eneseotsingu lugu ning teisalt rännak mütoloogilistest olenditest tulvil ettearvamatus suunas kihutavas fantaasiamaailmas.

“Hurda graali” toimetasid Asta Niinemets ja Tuuli Kaalep, kaanekujunduse tegi Helena Ird, küljendas Tuuli Kaalep.
Trükitud: OÜ Vali Press