Bruno Mölderit tunnustati TÜ aumärgiga

23. veebruaril kell 12.00 toimus Tartu Ülikooli aulas Eesti Vabariigi 98. aastapäeva kontsertaktus, kus anti üle ka tänavused Tartu Ülikooli aumärgid.

Kokku jagati välja TÜ aumärgid 35 töötajale ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas oli aumärgi saajaid kuus, seal hulgas filosoofia osakonna juhataja Bruno Mölder.

Teoreetilise filosoofia vanemteadur Bruno Mölder on oma valdkonnas maailma tippu jõudnud teadlane, kes on samal ajal pühendunud eesti filosoofia ja selle oskuskeele arendamisele ja õpetamisele. Lisaks oma põhitööle tegutses Bruno üle kahe aasta filosoofiateaduskonna teadusprodekaanina. Üliõpilaste tagasiside tema õpetamisele on stabiilselt väga hea. Tõlgete ning populaarteaduslike kirjutiste kaudu on tal olnud läbi aastate oluline roll ka filosoofia laiemale publikule lähemale toomises ning emakeelse filosoofilise sõnavara loomises. Peatselt lõppeva valimisperioodi jooksul on tema juhendamisel kaitstud kaks doktoriväitekirja, lähiajal on valmimas ka kolmas. Alates 2016. aasta algusest juhatab ta teoreetilise filosoofia õppetooli, alates käesoleva aasta veebruarist filosoofia osakonda. Samuti juhib Bruno ka rahvusteaduste evalveerimise ettevalmistamist.