Aasta õppejõud 2020 on Alexander Stewart Davies!

pildil Alexander Davies

FOTO: Francesco Orsi

Filosoofia ja semiootika instituut teatab rõõmuga, et TÜ aasta õppejõu auhinna on humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas pälvinud teoreetilise filosoofia vanemteadur Alexander Stewart Davies. Palju õnne Alexile selle suure tunnustuse puhul!

Aasta õppejõu auhinnaga tunnustatakse igas valdkonnas üht õppejõudu, kes on eelnenud õppeaastal silma paistnud väga hea õpetamisega. Aasta õppejõu valivad üliõpilased, lähtudes õpetamise hindamisel Tartu Ülikooli õpetamise heast tavast. Õppejõu esitamiseks aasta õppejõu auhinnale peavad vähemalt viis üliõpilast tegema ühise põhjendatud ettepaneku. Iga valdkonna üliõpilaskogu valib esitatud kandidaatide hulgast viis ja seejärel otsustab hindamiskomisjon, keda neist tunnustada aasta õppejõu auhinnaga.

Üliõpilaskonna aseesimehe Helo Liis Soodla sõnul tunnustavad üliõpilased õppejõude selle eest, et nad õpetavad üliõpilasi eesmärgipäraselt mõtlema ja oma tegusid juhtima ning aitavad luua pinna isiklikuks arenguks. Kiidetakse ka teooria ja praktika lõimimise, koostöise dialoogi ja võrdseid võimalusi toetava õpikeskkonna eest. „Kõik aasta õppejõud innustavad üliõpilasi oma pühendumise ja töökusega, lisaks märkavad ja pakuvad abi, kui kellelgi on midagi hingel, aga ei lase üliõpilastel ka mugavustsooni jääda, vaid ergutavad neid edasi püüdlema,“ lisas ta.

Rohkem infot õppekvaliteedi auhindade kohta leiab TÜ avalikust veebist.

Vaata ka Alexi eelmisel aastal ilmunud arvamusartiklit "Ülikooli praegune süsteem suunab pindmiselt õppima".