2013 aasta filosoofia olümpiaadi tulemused

28.-31. märtsil toimus Tartus TÜ filosoofia osakonnas ning Tartu Herbert Masingu koolis filosoofiaolümpiaadi lõppvoor. Eelvooru 31 osalejast pääses finaali kümme, kellest peale kahepäevast võistlust osutus võitjaks Märt Belkin Tallinna Reaalkoolist.

Filosoofia olümpiaadi formaat on selline, kus kahel esimesel päeval õpilased läbivad mitmed koolitused filosoofilise kirjutamise, loogika ja väitlemise alal. Kahel järgmisel päeval kirjutavad nad võõrkeelse essee, demonstreerivad oma teadmisi loogikast ja filosoofiast üldsiselt ning väitlevad omavahel, sel aastal oli väitluse teemaks "Kas abielu on kaotanud oma mõtte?"

Olümpiaadi võitis Märt Belkin (pildil keskel) Tallinna Reaalkoolist, teiseks tuli Gerli Paju (pildil vasakul) Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist ja kolmanda koha sai Sander Gansen (pildil paremal) samast koolist. Ülejäänud järjestus oli järgnev: Sander Udam Tallinna Reaalkoolist, Simon Suuban Tallinna 32. Keskkoolist, Oto Tuul Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Marit Joost Tartu Miina Härma Gümnaasiumist, Kevin Piperal Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, Martin Maasik Pärnu Ühisgümnaasiumist ja Martin Začek Tartu Herbert Masingu Koolist.

Olümpiaadi kaks paremat Märt Belkin ja Gerli Paju sõidavad Taani esindama Eestit 16.–19. mail Odenses toimuval rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil.

Olümpiaadil anti esmakordselt välja Diana Aitai mälestusauhind parimale eelvooru esseele, mille pälvis Märt Belkin. Diana oli traagiliselt hukkunud 2007. aasta filosoofiaolümpiaadi võitja.

Olümpiaadi korraldas Tartu ülikooli teaduskool. Rohkem infot filosoofiaolümpiaadi kohta leiab siit.