Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

sTARTUp Day’l on esindatud ka humanitaarvaldkond

Tartu Ülikooli eetikakeskuse ekspertide loodud arutelumäng jõudis sTARTUp Day demoalale.  

24.–25. jaanuaril toimuval ärifestivalil on võimalus tutvuda arutelumänguga „Eesti rahva sada valikut“. Tegemist on 2019. aastal valminud mänguga, mida on arendatud nii kaugele, et seda saab igaüks osta või kasutada digiversiooni. Mäng aitab mitmesuguseid igapäevaseid tõsisemaid ja vähem tõsisemaid küsimusi pingevabalt ning lustakalt käsitleda. Festivali demoalal saavad kokku uusimad tooted ja uudishimulikud külastajad.  

Arutelumängu projektijuht Triin Paaver ütles, et kuigi mänge on eetikakeskus ka varem teinud, ei ole ükski neist olnud nii laiale ringile kasutajatele kättesaadav. „Meie järgmised unistused on, et mäng, mis on käinud Lõuna-Eesti kogukondades, jõuaks nüüd ka start-upper'ite saunalavadele. Teadlased tahaksid luua juurde uusi dilemmasid, et veelgi enam kõnetada hetkel ühiskonnas esil olevaid teemasid, nagu näiteks riigikaitse ja küberkius,“ lausus Paaver. „Koolid ja lasteaiad on arutelumängude suured sõbrad juba ammu, kuid rohkem võiks väärtustest rääkida ka kõrgharidus- ja teadusmaailmas ning teisteski avaliku sektori asutustes, valitsusest ja riigikogust rääkimata. Ning muidugi hoiame silmad lahti ingelinvestorite osas, kes oleks valmis toetama teadustöö tegemist ning aitaks mängul minna rahvusvaheliseks,“ lisas Paaver.  

Haridus- ja Teadusministeeriumi toel välja töötatud pabermängu arengute eest saab tänada õigel ajal saabunud võimendust Tartu Ülikooli eksperimentaalarenduse grandi näol, viljakat koostööd hargettevõtete programmiga ning kogukondi kaasavat Tartu Maailmaülikooli projekti. Kui grant andis ekspertidele vahendid võimalike arengustsenaariumite läbi mängimiseks ja digimängu loomise algatamiseks, siis ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse (EIK) abil said vastused mängu tulevikuga seotud küsimused. Olgu selleks siis vähima võimaliku turu määratlemine või teoreetiline võimalus mängu eraettevõttele litsentsimiseks. Tartu Maailmaülikool on Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv projekt, mida veab Tartu Ülikooli eetikakeskus. Projekti raames on mängu abil mitmel kogukonnaüritusel peetud väärtusarutelusid, mis on toetanud nii kogukondi kui ka mängu levikut. 

 

Vaata lisaks:

  • Arutelumängu „Eesti rahva sada valikut“ on võimalik ette tellida ning tutvuda selle digitaalse versiooniga. Loe lähemalt Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel.
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Muzayin Nazaruddin kaitseb doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations“

16. detsembril kell 10.15 kaitseb Muzayin Nazaruddin semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Natural Disasters: the Entanglements of Environmental and Cultural Transformations” („Looduskatastroofide semiootika: keskkonna- ja kultuurimuutuste läbipõimumine”).

Martin Oja kaitseb doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film“

16. detsembril kell 14.15 kaitseb Martin Oja semiootika ja kultuuriteooria erialal doktoritööd „Semiotics of Multimodal Conflict: Modes, Modalities and Audio-Visual Incongruence in Feature Film” („Multimodaalse konflikti semiootika: moodused, modaalsused ning auditiivse-visuaalse vastuolu mängufilmis”).
Mustvalge foto üksikust mehest, istumas trepil, pea maas

Ruth Rebecca Tietjen peab ettekande eksistentsiaalsest, sotsiaalsest ja poliitilisest üksindusest