Rahvusvaheline teaduseetika konverents kutsub läbi rääkima head teadustava

Tartu ülikooli eetikakeskus korraldab koostöös Eesti Teadusagentuuriga 10. veebruaril 2017 rahvusvahelise konverentsi "Aus teadus - mõtestades head teadustava", kus arutletakse, kuidas edendada head teadust ja piiritleda väärkäitumist ning küsitavaid praktikaid.

Image
Hea teadustava konverentsi plakat

„Teadustöö tegemise mängureeglid on muutunud üha keerulisemaks,“ ütleb konverentsi peakorraldaja, eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop. „Teadlased ootavad ülikoolidelt ja teadusasutustelt nõu ja tuge, et muutuvate nõudmistega kaasas käia. Seetõttu rõhutab konverents organisatsiooni rolli hea teaduse tegemisel. Ootame osalema nii teadlasi kui ka kõiki juhte, kellest sõltub organisatsioonikultuuri kujundamine.“

Konverentsil esinevad Euroopa Komisjoni eetikarühma juht dr Isidoros Karatzas, Soome teaduseetika nõuandva kogu juht professor Krista Varantola, Stanfordi ülikooli vanemteadur dr Daniele Fanelli ja Norra tööuuringute instituudi vanemteadur prof Eric Breit. Prof Margit Sutropi ettekande "Miks on vaja Eesti head teadustava?" järel arutlevad prof Toivo Maimetsa juhitavas paneeldiskussioonis Eesti hea teadustava vajalikkuse üle avalik-õiguslike ülikoolide esindajad ja Eesti Teadusagentuuri ning Teaduste Akadeemia esindajad. Konverentsi eesti- ja ingliskeelsed töötoad pakuvad teadlastele võimalust Eesti hea teadustava loomises kaasa rääkida.

Konverentsil tutvustatakse esimest tööversiooni Eesti heast teadustavast, mille on koostanud Tartu ülikooli eetikakeskus koostöös Eesti Teadusagentuuri töögrupiga, kus osalevad avalik-õiguslike ülikoolide, Teaduste Akadeemia ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad.

Konverents toimub 10. veebruaril Tartu Ülikooli peahoones.

Lisainfo ja registreerumine

Katrin Velbaum, tel 5519184

katrin.velbaum [ät] ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Gloobus

Välisõpingute ja välispraktika infopäev humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilastele

tudengid

Järgmises MEDALi töötoas räägitakse publitseerimise protsessist

Poliitika ja sotsiosemiootika uurimissuuna projektid

Siit leiab poliitika semiootika, ruumi ja linnasemiootika, strateegilise kommunikatsiooni ja infomõjutustegevuse semiootilise analüüsi ning vandenõuteooriate semiootilise analüüsi projektid.