Tartu Ülikooli teadusfilosoofia õppetool korraldab 18.-21. märtsil 2019 õpitoa "Teadus ja kauge minevik", mida viib külalisõppejõuna läbi Adrian Currie Exeteri ülikoolist. Õpituba toimub TÜ filosoofia osakonnas (Jakobi 2, Tartu) ning TÜ Loodusmuuseumis (Vanemuise 46) ning haarab nii seminare ja praktikume kui avalikke loenguid. Üliõpilastel on võimalik õpitoa eest saada 3 EAP, vt ka ÕIS.
Õpituba tugineb Adrian Currie raamatule “Rock, Bone and Ruin: an optimist’s guide to the historical sciences”, mille kursusel osalejad peavad eelnevalt läbi lugema. Ka selle eest on võimalik saada 3 EAP, osaledes vastavas lugemisrühmas (FLFI.03.094), mis toimub juba varsti: 3.12.2018-28.1.2019. Vt ÕIS-is aine täpsemaid andmeid. AINE ON REGISTREERUMISEKS AVATUD!
Intensiivkursus keskendub loodusajalooliste teaduste (nagu paleontoloogia, arheoloogia, geoloogia) metodoloogiale. Arutatakse nende võimet anda kindlaid teadmisi hoolimata uurimisobjektile iseäralikest takistustest. Kesksed küsimused on: Mis seletab nende teaduste edu keeruliste väljakutsete kiuste? Kas ajaloolistes teadustes on midagi iseäralikku võrreldes teiste teadustega? Mida need teadused ütlevad meile ajaloo olemuse kohta? Kas meie teadmistest mineviku kohta saab midagi õppida meie teadmiste kohta üleüldiselt? Nii seminarikursus kui õpituba toimuvad inglise keeles. Täpsemat infot õpitoa, kursuse läbimise tingimuste ja õppejõu kohta leiate kodulehelt.
Lisainfo:
teadusfilosoofia teadur Ave Mets, ave.mets@ut.ee
Kursuse toimumist toetab Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA, finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.