Kuus meie eriala on tõusnud QS-i edetabelitesse

Maailma üks olulisimaid ülikoolide pingeridade koostajaid QS World University Rankings avalikustas hiljuti ülikoolide 2018. aasta edetabelid 48 eriala kohta. Tänavu mahtus neisse 6 Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna eriala, mis on rohkem, kui eelmisel aastal.

Edetabelit koostav rahvusvaheline nõustamisfirma Quacquarelli Symonds (QS) uurib oma edetabelite jaoks 4000 ülikooli üle maailma ja reastab edetabelites neist ainult väikese osa. Edetabelites on Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna erialadest:

• filosoofia (101.-150. kohal)

• semiootika (101.-150. kohal)

• ajalugu (151.–200. kohal)

• arheoloogia (151.-200. kohal)

• inglise keel ja kirjandus (201.-250. kohal)

• kaasaegsed keeled (251.-300. kohal)

Erialade edetabelites noppis taas kõige rohkem esikohti Harvardi ülikool, teisel kohal oli ka sel aastal Massachusettsi tehnoloogiaülikool. Edetabelid asuvad QS World University Rankingsi kodulehel.

Lisainfo:
Lauri Randveer