Triin Paaver

Filosoofia ja semiootika instituudi tunnustused: aastaauhinnad 2023 ja tänukirjad

A group of people standing on stairs

Filosoofia ja semiootika instituudi 2023. aasta aastaauhindade laureaadid on:

1. Aasta Öökull (õppejõu auhind) –
kaasprofessor Endla Lõhkivi (filosoofia eriala), professor Kalevi Kull (semiootika eriala).
2. Aasta Kaaren (teadustöö auhind) – teadur Uku Tooming.
3. Aasta Mesilind (tugitöötaja auhind) – Triin Paaver.
4. Aasta Kuldnokk (populariseerija auhind) – kaasprofessor Roomet Jakapi.
5. Aasta Pääsuke (eriauhind) – professor Andreas Ventsel.
6. Aasta Käblik (aasta üliõpilase auhind) – Heldi Marleen Lang, Mia Riin Roosalu, Aurora Ruus.

Lisaks tunnustati HVFI tänukirjaga:

1. Ökosemiootika ja keskkonnahumanitaaria professor Timo Maran – pikaajalise tulemusliku töö eest semiootika osakonna juhatajana.
2. Teoreetilise eetika kaasprofessor Francesco Orsi – silmapaistva teadustegevuse eest 2023. aastal (monograafia The Guise of the Good).
3. Eetika teadur Mari-Liisa Parder – pikaajalise silmapaistva panuse eest välisrahastusega projektide taotlemisel ja elluviimisel ning Eesti teaduseetika uuringu metoodika väljatöötamisel ja piloteerimisel.
4. Semiootika teadur Tiit Remm – pikaajalise tulemusliku töö eest semiootika õppekavade programmijuhina.
5. Praktilise filosoofia kaasprofessor Kadri Simm – silmapaistva teadus- ja õppetegevuse eest 2023. aastal (Eesti teaduseetika pilootuuringu juhtimine, praktilise eetika käsiraamatu koostamine, tulemuslik lõputööde juhendamine).

Palju õnne laureaatidele ja ilusat kevadsemestri algust kõigile!

Meelis Friedenthal

Meelis Friedenthal pälvis kultuurkapitali kirjanduse proosaauhinna

Filosoofiaolümpiaadi esikolmik, vasakult: Doris Märss, Timofey Goshka ja Pärle Puna

Üleriigilise filosoofiaolümpiaadi lõppvoorus selgusid Eesti esindajad rahvusvahelisele olümpiaadile