Endla Lõhkivi maalid Physicumi galeriis: näituse avamine 4. septembril kell 17

Kolmapäeval, 4. septembril kell 17 avatakse Physicumi (W. Ostwaldi 1) galeriis
teadusfilosoofia dotsent Endla Lõhkivi maalinäitus “Minu maastikud”. Näitus jääb avatuks 2. oktoobrini.

Endla Lõhkivi (sünd. 1962) on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1985. a. keemia erialal ja õppinud doktorandina 1990ndatel Göteborgi Ülikoolis Rootsis teadusfilosoofiat ja teaduslugu ja Tartu Ülikoolis filosoofiat, 2002.a. kaitsnud Tartu Ülikoolis doktorikraadi filosoofias. Ta on Tartu Ülikooli teadusfilosoofia õppejõud, uurimisteemade hulgas on teaduskultuur, teadusdistsipliinide kujunemine ja interdistsiplinaarsus. Hobi korras eesti keelde tõlkinud Rootsi krimi- ja lastekirjandust.

Endla Lõhkivi lisab: „Maalimises olen algaja. See on mu esimene näitus. Selja taga on neli aastat maaliõpinguid Tartu Rahvaülikoolis Robert Suvi maalistuudios. Alustasin nullist, aukartuse ja suurte kõhklustega. Aasta-aastalt on huvi ja veidi ka oskused kasvanud, kuid maalin eeskätt oma lõbuks. Näitusel on neliteist tööd, mis on valminud aastatel 2016-2019. Enamikus on tegemist värviküllaste loodusvaadete ja maastikega. Kolmteist näitusepilti on maalitud akrüül- ja üks õlivärvidega. Olen tänulik prof. Jaak Kikasele ja TÜ füüsikainstituudile võimaluse eest Ostwaldi 1 näitusepinnal oma maale eksponeerida, samuti maaliõpetajale kunstnik Robert Suvile nõuannete ja suunamise eest, perele ja sõpradele igakülgse toetuse eest.“

Kõik on lahkesti palutud!