Emotsioonide uurimise juubelikonverents toob tippfilosoofid Tartusse

15.–17. juunil toimub Tartu Ülikooli Lossi 3 õppehoones Euroopa Emotsioonide Uurimise Filosoofilise Ühingu kümnes aastakonverents, kus arutlevad emotsioonide teemal tippfilosoofid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Ingliskeelset konverentsi on oodatud kuulama kõik huvilised.

Juubelikonverentsi Tartu Ülikooli poolse peakorraldaja, eetika nooremteaduri Heidy Meriste sõnul on konverents huvitav kõigile ja pakub põnevat kuulamist ka mittefilosoofidele. Konverentsil käsitleme nii positiivseid emotsionaalseid nähtusi, nagu rõõm, uudishimu, kuuluvustunne, empaatia ja usaldus, kui ka negatiivseid, nagu häbi, alandus, süütunne, viha, salavimm, hirm, ärevus ja üksildus,“ rääkis Meriste.

Konverentsil osalemine on tasuta. Palume registreeruda hiljemalt 12. juunil kl 14-ks.

Tutvu lähemalt konverentsi ajakava ja ettekannete lühiülevaadetega. 14. juunil toimub ka juubelikonverentsieelne töötuba Kas emotsioonid on rohkem nagu tähed või tähtkujud?“.

Konverentsi Eesti-poolsed korraldajad on Tartu Ülikooli eetika nooremteadur Heidy Meriste, vaimufilosoofia professor Bruno Mölder ja eetikakeskuse administratiivjuht Triin Paaver.

et logod

kaks uut filosoofiaraamatut

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus