Autor:
Tartu Ülikool

Emotsioonide uurimise juubelikonverents toob tippfilosoofid Tartusse

15.–17. juunil toimub Tartu Ülikooli Lossi 3 õppehoones Euroopa Emotsioonide Uurimise Filosoofilise Ühingu kümnes aastakonverents, kus arutlevad emotsioonide teemal tippfilosoofid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Ingliskeelset konverentsi on oodatud kuulama kõik huvilised.

Juubelikonverentsi Tartu Ülikooli poolse peakorraldaja, eetika nooremteaduri Heidy Meriste sõnul on konverents huvitav kõigile ja pakub põnevat kuulamist ka mittefilosoofidele. Konverentsil käsitleme nii positiivseid emotsionaalseid nähtusi, nagu rõõm, uudishimu, kuuluvustunne, empaatia ja usaldus, kui ka negatiivseid, nagu häbi, alandus, süütunne, viha, salavimm, hirm, ärevus ja üksildus,“ rääkis Meriste.

Konverentsil osalemine on tasuta. Palume registreeruda hiljemalt 12. juunil kl 14-ks.

Tutvu lähemalt konverentsi ajakava ja ettekannete lühiülevaadetega. 14. juunil toimub ka juubelikonverentsieelne töötuba Kas emotsioonid on rohkem nagu tähed või tähtkujud?“. 

Konverentsi Eesti-poolsed korraldajad on Tartu Ülikooli eetika nooremteadur Heidy Meriste, vaimufilosoofia professor Bruno Mölder ja eetikakeskuse administratiivjuht Triin Paaver.

Image
et logod

Doktorant teeb laval ettekannet

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril

Tartu tähetorni idasaal vaatega Fraunhoferi teleskoobile.

Balti teadusajaloo ja -filosoofia konverents 2024

Kujundatud konverentsi pealkiri, toimumiskoht ja aeg

EFAK – XIX Eesti filosoofia aastakonverents Tartus