Author:
Kristi Heil

Kohtumine moedisaineri ja vabade kunstide professor Reet Ausiga

12. aprillil kell 14.15-15.45 (Ülikooli 16-214) toimub kohtumine vabade kunstide professori, moekunstniku ja keskkonnaaktivisti Reet Ausiga. Üheskoos vaadatakse dokumentaalfilmi „Out of Fashion“ ja arutletakse jätkusuutlikuma tarbimise üle. Vabade kunstide professuuri ja vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetooli koostöös aset leidva ürituse töökeel on inglise keel.

Ühisel kohtumisel püütakse arutleda aeglase, jätkusuutliku ja eetilise moe võimaluste üle, mis võiksid muuta või vaidlustada globaalseid tootmis- ja tarbimismustreid, et sillutada teed vastutustundliku ja vähenenud ebavõrdsusega tuleviku suunas. Eesmärk on, et tulevikus ei kaotaks riided nii kiiresti oma väärtust ning inimesed, kes neid toodavad, ei peaks kogema füüsilist väärkohtlemist ega 80-tunniseid tööpäevi. 

Tartu Ülikooli vabade kunstide külalisprofessor Reet Aus kutsub kõiki arutlema ja kahtluse alla seadma tarbimisele orienteeritud maailma, eesmärgiga tõsta keskkonnateadlikkust ja edendada säästvamaid tarbimisvalikuid.

Arutelule eelneb Jaak Kilmi ja Lennart Laberenzi dokumentaalfilmi „Out of Fashion“ (2015) linastus, mis kujutab Reet Ausi ambitsioonikaid plaane muuta moetööstust nii tarbimisrallide esirinnas kui ka mürgiste jäätmete tootjate seas. See dokumentaalfilm jälgib tema teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaistanduste ning otse masstootmise epitsentrisse Bangladeshis aastatel 2009–2014.

#kestlikkus #koostöö #ühiskonnale
Peenramaa, taamal uute majade ehitus

Seminar „Üleaedne elurikkus üle jõe“ Lodjakojas

#kestlikkus #kultuur #ühiskonnale
raamatukaas, book cover Eesti Eluteaduse Hoidja

Raamatu "Eesti Eluteaduse Hoidja" esitlus 16. detsembril

#kestlikkus
Timo Maran

Timo Maran: tasaarengus peitub potentsiaal õnnelikumaks eluks