Tartu Ülikool on alates sõjategevuse puhkemisest Ukrainas tegelenud aktiivselt nii enda Ukraina kodanikest töötajate ja üliõpilaste abistamisega kui ka ettevalmistustega Ukrainast saabuvate põgenike vastuvõtuks.
Tartu Ülikoolis õpib 2023/2024 õppeaastal 292 Ukraina üliõpilast.
Ka väike annetus on Ukraina üliõpilastele suureks abiks! Kutsume kogu ülikooliperet tegema annetusi Tartu Ülikooli Ukraina stipendiumi fondi ja jagama infot fondi kohta. Ava makselahendus QR-koodiga või tee (püsi)annetus Tartu Ülikooli sihtasutuse veebilehel.
Sõjas kannatanuid on võimalik toetada mitme algatuse kaudu.
Annetuste tegemine
Tartu Ülikooli stipendiumifondi saab teha (püsi)annetuse Ukraina üliõpilaste toetuseks.
Lehel ukrainaheaks.ee saab teha annetuse ukrainlaste abistamiseks.
Lehel Come Back Alive saab toetada Ukraina sõjaväge.
Lehe Voices of Children kaudu saab toetada sõjas kannatanud lapsi.
Abi pakkumine
Ukraina inimeste aitamise sooviga saab helistada riigiinfo telefonile 1247.
Tartu linna veebilehele on kokku koondatud info, kuidas on võimalik osutada abi Ukraina rahvale.
Eesti Pagulasabi kaudu saab toetada humanitaarabi andmist Ukrainas kohapeal.
Kodanikualgatusena ja humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna töötajate kaasabil on loodud avalik Facebooki grupp „Aitan kaitsta ‒ teeme koos varjevõrke“. Ettevõtmise põhieesmärk on korraldada üleriigilised talgud, et valmistada Ukraina relvajõududele maskeerimisvõrke.
Ülikool pakub oma liikmetele keerulisel ajal igakülgset tuge. Nõustamisvõimalusi otsitakse juurde ja nimekiri täieneb jooksvalt.
Ülikool pakub töökohti ka Ukrainast saabuvatele akadeemilistele töötajatele. Tartu Ülikooli akadeemilistele positsioonidele kandideerida soovijatel palume kirjutada ukraina@ut.ee.
Vaata lisaks:
2022
Jälgi ajakohast infot julgeolekuolukorra kohta ka Välisministeeriumi kodulehelt. Ukraina inimeste aitamise sooviga saab helistada riigiinfo telefonile 1247.
Meediapäringud palume saata meiliaadressile avalik@ut.ee.