Autor:
Andero Kalju

Valminud on uus õppija töölaud

Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.

„Töölaud on loogilise ülesehitusega ja võiks saada üliõpilastele kasulikuks abivahendiks. Selle testimisse kaasati ka tudengid ja nende tagasiside põhjal tehti täiendusi. Usun, et õppija töölaud on tänu oma uutele funktsioonidele hea võimalus tähtsa info kiireks kättesaamiseks,“ sõnas üliõpilaskonna aseesimees Teele Kanarbik.

Lisaks harjumuspärasele Moodle’i otselingile leiab töölaualt nüüd ka otsetee ülikooli meiliaadressiga seotud postkasti. Töölaua kalendrivaates on ühendatud akadeemiline kalender, ÕIS-i tunniplaan ja Moodle’i kalender. Soovi korral saab tunniplaani viia üle teistesse kalendritesse. Töölaualt leiab ka oluliste kontaktisikute (nt õppekorralduse spetsialisti, programmijuhi) andmed ja nõustamisteenuse registreerimislingi.

Õppija töölaua projektijuht Kerli Vals märkis, et üliõpilaste soovide põhjal valmis esialgu esimeses etapis viis funktsiooni ja tulevikus on plaanis arendusega jätkata. „Ootame kindlasti tudengitelt töölaua kohta tagasisidet. Lisatöid plaanides võtame kasutajakogemust ja tagasisidet võimalust mööda arvesse.“

Kui õppija töölaua kasutamisel ilmneb vigu, palume neist teavitada ÕIS-i kasutajatuge (ois.tugi@ut.ee, 737 6615). 

Koostöö ja välisõpingud

Tartu Ülikool on maailmas tuntud ja tunnustatud semiootikakeskus ning seda külastavad paljud välislektorid, kelle intensiivkursused muudavad õpingud värvikamaks ning põnevamaks. Tänu tihedatele sidemetele teiste semiootika keskustega maailmas on võimalik jätkata õpinguid lisaks Tartu Ülikooli semiootika osakonna magistrantuurile ka välisriikides. Semiootika tudengid osalevad tihti ka semiootika (välis)konverentsidel, -seminaridel ja suvekoolides. Erinevate ürituste ja võimaluste info saadetakse listidesse ning semiootika sündmuste kalendri leiab ka Eesti Semiootika Seltsi kodulehelt.
Tudengid kõndimas

Uuele üliõpilasele

Olustvere

Vabaained filosoofia ja semiootika instituudis sügisel 2024