Kaitstud 3+2 MA tööd

Filosoofia erialal kaitstud 3+2 MA tööd

Tagasi kõikide lõputööde lehele

Nada Abdalla Hassan Abdelazim Mohamed cum laude A Taxonomy of Testimonial Smothering, juhendaja Simon Barker, retsensendid Jaana Eigi-Watkin ja Jimena Clavel Vázquez

Mani Rashtipour cum laude Law Statements and Generic Generalizations, juhendaja Alexander Davies, retsensendid Nikolai Shurakov ja Uku Tooming

Bright Dua-Ansah Against the Guise of the Good, juhendaja Francesco Orsi, retsensendid James Pearson ja Uku Tooming

Anurag Hooda Beyond Religious Pluralism and Exclusivism, juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Jaanus Sooväli

Waqar Ahsan Qureshi Why There Is No Free Will and Why Compatibilism and Its Notion of Free Will Is Wrong, juhendaja Jimena Clavel Vázquez, retsensendid Bruno Mölder ja Francesco Orsi

Jared Brice Smith On How God Became Pocket-Sized: Digital Machination's Challenge to Active Nihilism, juhendaja Siobhan Kattago, retsensendid Ave Mets ja Jaanus Sooväli

Youssef Aguisoul cum laude On Final Value and States of Affairs, juhendaja Francesco Orsi, retsensent Bruno Mölder

Ove Averin cum laude Denial of the Immaterial Substance in Early 18th Century Post-Lockean Thought: The Cases of Dr. Coward and Mr. Collins, juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Meelis Friedenthal

Gabriele Celli cum laude Metalinguistic Denial and Its Felicity Conditions, juhendaja Alexander Davies, retsensent Lit Man Huang

Andrey Gavrilin cum laude Alienation and Resignation: Why Don’t We Act against Apocalyptic Futures?, juhendaja Siobhan Kattago, retsensent Juhan Hellerma

Sophio Machavariani cum laude In Defense of Beliefs as Stably High Credences: How Stability Theory of Belief Avoids the Problem of Conviction Based on Purely Statistical Evidence, juhendaja Alexander Davies, retsensent Patrick Shirreff

Monica Ashwini Narwani cum laude Social Construction, juhendaja Juhani Yli-Vakkuri, retsensent Indrek Lõbus

Henri Otsing cum laude A Moral Ideal for International Law: Vattel on States and Territory, juhendaja Pärtel Piirimäe, retsensent Roomet Jakapi

Anna Elise Rohtmets cum laude Is ’Fitness’ a Primitive or a Propensity? Diagnosing the Role of Explanatory Reductionism on Differing Standards of Scientific Definitions, juhendajad Edit Talpsepp, Riin Kõiv, retsensent Silver Rattasepp

Piero Luis Orlando Suarez Caro cum laude Theory-Indexed Moral Contextualism, juhendaja Patrick Shirreff, retsensent Francesco Orsi

Monika Joanna Bar Mystical Experiences and Mental Disorders: What Psychedelic Research on Depression and Anxiety Can Tell Us about the Nature of Mental Illness, juhendaja Francesco Orsi, retsensent Simon Barker

Egle Erik A Response to the Practicality Issue in the Abolitionist Animal Rights Framework: A Scalar, Nonideal Approach in Animal Ethics, juhendaja Heidy Meriste, retsensent Indrek Lõbus

Hesam Hosseinpour Artificial Intelligence and Agency, juhendaja Ave Mets, retsensent Kadri Simm

Ravi Teja Macherla The Unknown Present, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Simon Barker

Meenachi Naidu Relevance of Evolutionary Biology and Game Theory in Ethics, juhendaja Kadri Simm, retsensent Mats Volberg

Olena Kushyna cum laude The Timeline of Mortality, juhendaja Jaanus Sooväli, retsensent Siobhan Kattago

Emmi Närvänen cum laude A Non-Moral Critique of the Norm of Assumed Objectivity , juhendaja Alexander Davies, retsensent Patrick Shirreff

David Eduardo Torres Alvarez cum laude Playing with Monsters: Character Operators in Natural Language, juhendajad Patrick Shirreff, Juhani Yli-Vakkuri, retsensent Indrek Lõbus

Jabrayil Fatullayev The Union of Opposites in Nietzsche’s and Jung’s View, juhendaja Jaanus Sooväli, retsensent Siobhan Kattago

Sariyya Abdullayeva Educating for Autonomy: Is It Just a Pipe Dream? juhendajad Margit Sutrop ja Francesco Orsi, retsensent Kadri Simm

Nikolai Shurakov The Logic of Knowledge and Demonstratives , juhendajad Patrick Shirreff, Juhani Yli-Vakkuri, retsensent Alexander Davies

Jose Cañete Correas cum laude, "Saying Beyond Phenomenology: Levinas's Response to Derrida", juhendaja Jaanus Sooväli, retsensent Siobhan Kattago

Amirhossein Kiani cum laude, "Perception, Abductive Methodology and Compositional Universalism", juhendaja Juhani Yli-Vakkuri, retsensent Eve Kitsik

Ching Hei Yau cum laude, "A Classical Degree-Theoretic Treatment of the Sorites Paradox", juhendajad Juhani Yli-Vakkuri, Bryan Frances, retsensent Alexander Stewart Davies

Jay Allen Zameska cum laude, "Valuing Health: Against the Ethical View", juhendaja Kadri Simm, retsensent Mats Volberg

Saviour De-Graft Ametefio, "Against Epistemic Partiality in Friendship", juhendaja Alexander Stewart Davies, retsensent Patrick Shirreff

Viktoriia Iugai, "The Discrepancy between Free Will and Moral Responsibility", juhendaja Bruno Mölder, retsensent Uku Tooming

Arunkumar Rajavel, "On the Implausibility of Slow-Switching Arguments in Establishing Incompatibility Thesis", juhendajad Bryan Frances, Juhani Yli-Vakkuri, retsensent Uku Tooming

Roland Schimanski, "Open Future in Eternalist Universe", juhendaja Bruno Mölder, retsensent Bryan Frances

Wael Wehbe, "A Comparative Approach to Tax Exemption: Differences Between Hospitals and Religious Institutions", juhendaja Mats Volberg, retsensent Siobhan Kattago

Ayesha Rehman cum laude "Against the Narrative Self", juhendajad Vivian Puusepp ja Siobhan Kattago, retsensent Jaanus Sooväli

Sergei Sazonov cum laude "On Separation of State from Taxes ", juhendajad Mats Volberg ja Helen Eenmaa-Dimitrieva, retsensent Francesco Orsi

Pille Tekku cum laude "Filosoofiliste teoste tõlked eesti keelde ja nende retseptsioon 1944. aastani", juhendaja Ülo Matjus, retsensent Jaanus Sooväli

Kyle Nathaneal York cum laude "A Defense of the Existence of Emotions in Birds", juhendajad Vivian Puusepp ja Francesco Orsi, retsensent Bruno Mölder

Anastasiia Babash "Feminist Perspectives on Cybersex", juhendaja Francesco Orsi, retsensent Kadri Simm

Maksim Grigorev "Reversible and Irreversible Whorfian Effects as Empirical Evidence for the Sapir-Whorf Hypothesis", juhendajad Bruno Mölder ja Alexander Davies, retsensent Uku Tooming

Märt Hallasoo "Neoliberalism majanduseliidi võimu kindlustava ideoloogiana", juhendaja Mats Volberg, retsensent Helen Eenmaa-Dimitrieva

Patrick Joseph Keenan "Can Computers be Creative?", juhendaja Eve Kitsik, retsensent Bruno Mölder

Aurimas Mikšys "Euthanasia as a Way of Experiencing a Good Death", juhendaja Kadri Simm, retsensent Siobhan Kattago

Viktoriia Rozumna "Does an Argument for a Detached School Contain an Incoherence?", juhendaja Alexander Davies, retsensent Mats Volberg

Mert Salkım "Contrastive Evaluation of Explanations in Studies of Scientific Knowledge", juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Jaana Eigi

Luis Roberto Vera Cariño "Philosophical Alternatives to Populism", juhendaja Siobhan Kattago, retsensent Mats Volberg

Pablo Miguel Veyrat Cendoya "Two Problems Surrounding the Universality of Human Rights" juhendaja Siobhan Kattago, retsensent Karel Pajus

Triinu Eesmaa cum laude "Demonstratives and the Audience-Control Theory", juhendaja Alexander Davies, retsensent Uku Tooming

Alena Kamenshchikova cum laude "Re-Configuring the Concept of Vulnerability: Inclusion of Refugees in Biomedical Research", supervisor Kadri Simm, reviewer Margit Sutrop

Bastiaan Meinders cum laude "Unconditional Basic Income and the Epistemic Problem of Happiness", juhendaja Francesco Orsi, retsensent Mats Volberg

Susan Notess cum laude "What Does It Mean to Listen to Someone? Listening as an Act of Hospitality", supervisors Siobhan Kattago, Tiina Kirss, reviewer Jaanus Sooväli

Merily Salura cum laude "Countering Destruction with Spontaneity, Redescription, and Playfulness: A Philosophical Reading of Kross", supervisors Siobhan Kattago, Tiina Kirss, reviewer Kadri Simm

Tamaz Tokhadze cum laude "Does Conciliationism Carry a Problematic Commitment to Uniqueness?", supervisor Alexander Davies, reviewer Eve Kitsik

Semyon Reshenin cum laude "Kant on Manipulation and Personal Autonomy", juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Francesco Orsi

Jeffrey Gardner "The Human Prejudice and the Problem of Sustainability", juhendaja Francesco Orsi, retsensent Mats Volberg

Tarun Gidwani "Indexicals and the Character Shifting Theory", supervisor Alexander Davies, reviewer Uku Tooming

Lit Man Huang "On Personal Identity: the Epistemic Problem, Personal Pronoun Revisionism, and De Se Attitudes", juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Bruno Mölder

Mariann Järvela "Kas tippsportlastel on rohkem põhjust moraalne olla kui tavainimestel?", juhendaja Heidy Meriste, retsensent Karel Pajus

Alvin Lim "Politics of Imagination", supervisor Siobhan Kattago, reviewer Francesco Orsi

Kyle Martin "Redefining the War on Terror", supervisor Siobhan Kattago, reviewer Tiina Kirss

Eveli Neemre "Animal Research and Objectivity", juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Jaana Eigi

Andrés Calderón Ramos "Denial of Coevalness as an Epistemic Injustice", supervisor Tiina Kirss, reviewer Siobhan Kattago

Raul Veede "George Berkeley traktaadis “De motu” esitatud kriitikast Isaac Newtoni gravitatsioonikontseptsiooni suhtes", juhendajad Roomet Jakapi ja Enn Kasak, retsensent Endla Lõhkivi

Yangsen Yu "Defending Conditional Analysis of the Ability to Do Otherwise", supervisor Bruno Mölder, reviewer Eve Kitsik

Indrek Lõbus cum laude “In Defence of Logical Omniscience“, juhendajad Daniel Cohnitz ja Luis Estrada Gonzalez, retsensent Alexander Davies

Marika Proover cum laude „The Non-Identity Problem: Accounting for Future People and Animals“, juhendaja Francesco Orsi, retsensent Karel Pajus

Merike Reiljan cum laude “From Defining Empathy to Mapping Empathy“, juhendajad Bruno Mölder ja Vivian Bohl, retsensent Uku Tooming

Ada Tamme cum laude “Teadmine, moraal ja religioon Michel de Montaigne'i essees Apoloogia Raimond Sebond'ile, juhendaja Roomet Jakapi, retsensent Anne-Mai Helemäe

William Tuckwell cum laude “Sexual Deception and Sexual Consent: A Reply to Tom Doherty“, juhendaja Alexander Davies, retsensent Francesco Orsi

Beka Jalagania “Moral and Legal Status of Animals: Why Animals Should Have Legal Rights”, juhendaja Francesco Orsi, retsensent Mats Volberg

Iuliia Krisheminska „The Problem of Dirty Hands in Transitional Justice“, juhendaja Kadri Simm, retsensent Siobhan Kattago

Iaroslav Petik “Psychologism and Neopsychologism in Philosophy of Logic“, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Uku Tooming

Rao Pärnpuu “Ontology Identification Problem in Computational Agents“, juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Alexander Davies

Kertu Rajando “Erapooletu vaatleja empaatia keskne roll moraalis”, juhendaja Margit Sutrop, retsensent Vivian Bohl

Sander Vaus “Cognitive Penetrability of Perception in Predictive Brains“, juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Vivian Bohl

Heidy Meriste cum laude “Can Contempt Serve as a Morally Appropriate Form of Self-Defense against the Damage Wrought by Superbia? A Critical Analysis of Macalester Bell's Account of Contempt”, juhendaja Margit Sutrop, retsensent Francesco Orsi

Jakob Laulik “Richard Rorty ja Hans-Georg Gadamer: järjepidevus või katkestus?“, juhendaja Andrus Tool, retsensent Toomas Lott

Kairit Šor “Teaduse kvaliteedi hindamine: filosoofiline vaatenurk”, juhendajad Endla Lõhkivi, Ave Mets, retsensent Jaana Eigi

Madli Ross cum laude "Susan Wolf on Moral Perfection and the Good Life: A Critical Analysis", juhendaja Margit Sutrop, retsensent Francesco Orsi

Henri Zeigo "Testing Intuitions about Reference: What conclusions should be drawn from the experimental data?", juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Uku Tooming

Juhan Hellerma cum laude „Imestuse küsimus Edmund Husserli fenomenoloogias“, juhendajad Ülo Matjus ja Philippe Merz, retsensent Jaanus Sooväli

Eva-Maria Maiste „Differance’i avanemisest teises Jacques Derrida filosoofias“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Neeme Lopp

Jana Tamm “Martha Nussbaumi eetiline kosmopolitism - naiivne illusioon või kaasaegne ideaal?”, juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Kadri Simm

Jaan Elken cum laude "An Evaluation of Theories of Reference in the Context of Disagreements in the History of Science", juhendaja Daniel Cohnitz, retsensent Taavi Laanpere

Eve Kitsik cum laude "Naïve Functional Explanations of Ideologies in Marxism: Responses to the Criticism", juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Francesco Orsi

Margus Elings "Ethical Transparency and Antitheory: An Analysis of Bernard Williams's Critique of Ethical Theory“, juhendaja Francesco Orsi, retsensent Paul McLaughlin

Riin Kõiv "Naturalism kui idealismi eitus - Ludwig Feuerbachi "tuleviku filosoofia" programm", juhendajad Eduard Parhomenko ja Jüri Lipping, retsensent Jaanus Sooväli

Karel Pajus "The Problem of Humean Skepticism in Immanuel Kant’s Moral Theory", juhendajad Eduard Parhomenko ja Mikael M. Karlsson, retsensent Helen Haav

Priit Põhjala "The Possibility of Collective Responsibility", juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Külli Keerus

Taavi Laanpere cum laude „Status of Subpersonal Representation in Dennett’s Philosophy of Mind”, juhendaja Bruno Mölder, retsensent Daniel Cohnitz

Katrin Parbus cum laude “Tõlkimine kui pääs mittemetafüüsilisse mõtlemisse Heideggeril ja Derridal” juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Jaanus Sooväli

Laura Kalda "Rahvusliku kuuluvuse ning vabaduse väärtuste ühilduvus Isaiah Berlini poliitilises teoorias", juhendaja Eva Piirimäe, retsensent Liisi Keedus

Helen Haav cum laude „Jean-François Lyotard’i tõlgitsus Immanuel Kanti üleva-teooriast subjekti ühtsuse problemaatika kontekstis”, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Leo Luks

Mats Volberg cum laude “Religious Reasons as a Basis for Political Justification?”, juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Kadri Simm

Hanna-Liisa Ennet „Tervis ja haigus mittefüsiologistlikus holistlikus mõistevõrgus”, Juhendaja Valdar Parve, retsensent Andres Soosaar

Eneli Kindsiko „Terrorismi moraalne staatus: kas teo moraalne väärus tingib selle õigustamatuse?”, juhendajad Roomet Jakapi ja Maria Mälksoo, retsensent Marek Järvik

Jaana Eigi cum laude “Ühiskonna ettekujutused “heast teadusest” (Rind-Tromovitch-Bausermani artikli juhtumi analüüsi näitel)” juhendaja Endla Lõhkivi, retsensent Tiiu Hallap

Priit Pärnapuu „Järeldamine ja tähendus” juhendaja Jaan Kivistik, retsensent Jaan Kangilaski

Henrik Sova “Probleemid põhjusliku suuna määramisega transtsendentsete relatum’ite vahel” juhendaja Piret Kuusk, retsensent Bruno Mölder

Kristel Toom „Dworkin and Cohen on Distributive Justice” juhendaja Paul McLaughlin, retsensent Kadri Simm

Karin Kustassoo cum laude „Søren Kierkegaard Martin Heideggeri varajases loengukursuses Augustinus ja neoplatonism“ juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Jaanus Sooväli

Janar Mihkelsaar cum laude „Agambeni teos Homo sacer ja selle kriitika Heideggeri mõtlemise horisondilt“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Toomas Lott

Indrek Reiland cum laude „The Relevance of Moral Absolutism and the Consequences of an Error Theory“, juhendajad Daniel Cohnitz ja Margit Sutrop, retsensent Bruno Mölder

Roope Rotko cum laude „Kommunitaristliku solidaarsuse argumendid John Rawlsi õigluseteooria vastu Michael Sandeli näitel “, juhendaja Kadri Simm, retsensent Marek Järvik

Jaanus Sooväli cum laude „Otsuse hullumeelne silmapilk: Kierkegaard ‑ Derrida“, juhendaja Eduard Parhomenko, retsensent Märt Põder

Anne-Mai Helemäe „Rahvuskarakteri temaatika Johann Gottfried Herderi filosoofilises antropoloogias“, juhendaja Andrus Tool, retsensent Eduard Parhomenko

Anne Kokkov „Kunstiteose olemise seosest selle struktuuriga Roman Ingardeni järgi“, juhendaja Ülo Matjus, retsensent Eduard Parhomenko

#õppimine #teadus
Lingonberries pohlad

Semiootika ja kultuuriteooria eriala doktorandid

#instituudist

Filosoofia ja semiootika instituudi kodukord

Filosoofia ja semiootika instituudi kodukord
#õppimine
Tudengid gloobust uurimas.

Tudengilt tudengile vestlusring: õpingud välismaal