Tartu Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi virtuaalsele lahtiste uste päevale

2. märtsil toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päev. Sel aastal saab õppimisvõimalustega tutvuda mugavalt veebis.  

Lahtiste uste päeval on kõigil huvilistel võimalus tutvuda ülikooli ja erialadega infotundides ja töötubades, kuulata konverentsil tudengite ja vilistlaste kogemusi ning suhelda virtuaalsel messialal üliõpilaste ja huvipakkuvate erialade esindajatega. Sisutihe päev lisab tulevastele üliõpilastele kindlustunnet, et teha teadlik erialavalik.

Päev algab tulevase üliõpilase veebikonverentsiga, mida juhatab informaatikaüliõpilane Tarmo Pungas. Tulevasi kandideerijaid tervitab rektor Toomas Asser, kes jagab intervjuus oma väärtuslikke kogemusi ja soovitusi. Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma annab nõu, kuidas valmistuda ülikooli kandideerimiseks.

Konverentsi esimeses aruteluringis jagavad eri valdkondade üliõpilased praktilisi nippe ja väärtuslikke nõuandeid nii eriala valimise, sisseastumise, õppimise kui ka tudengielu kohta. Teises, vilistlaste aruteluringis vastatakse küsimusele „Kuidas juhtida oma tulevikku?“. Räägitakse sellest, kuidas teha teadlik erialavalik ja milline on ülikooliõpingute mõju hilisemale edukusele, ning loomulikult jagatakse soovitusi tulevastele üliõpilastele.

Erialade sobivust saab proovida lausa 36 töötoas. Näiteks eraõiguse töötoas lahendatakse kassivarguse kaasus, meditsiiniteaduste valdkonna esindajad aga tutvustavad ravimite manustamise põhitõdesid ja proviisorile vajalikke teadmisi kõikvõimalikest ainetest. Töötoas „Mis on kultuurisündmuste produktsiooni tähtsaim supervõime?“ tehakse ühiselt läbi interaktiivne harjutus sihtrühma ja publiku tundmaõppimise kohta ning töötoas „Oled see, mida sööd ehk Noppeid toidukriminalistikast“ arutletakse muu hulgas, millise jälje jätab söök meie organismi ja kuidas teha kindlaks, mida sõid inimesed kiviajal.

Õppekavade infotundides saab kuulata ja küsida huvipakkuvate õppekavade sisu ja sisseastumise kohta. Lisaks on konverentsikeskkonnas avatud virtuaalne messiala, kus on võimalik põhjalikult uurida Tartu Ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta.

Konverentsile ja messialale tuleb registreeruda ning siseneda veebilehel worksup.com/lahtiseduksed. Töötubadesse saab registreeruda siin.

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga veebilehel ut.ee/lahtised-uksed ja jälgi üritust ka Facebookis. Lahtiste uste päeva toetab Swedbank.

Fotol lahtiste uste päev 2021. Foto autor Andres Tennus

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse

Tartu Ülikooli üliõpilased

Tule ja tutvu ingliskeelsete õppekavadega!