Mark Newsham

Gottlob Frege nimelised loengud teoreetilises filosoofias 2022

A person with glasses

GOTTLOB FREGE NIMELISED LOENGUD TEOREETILISES FILOSOOFIAS 2022

DANIEL D. HUTTO (Wollongong): WHY I AM NOT AN ENACTIVIST?

Daniel D. Hutto on Wollongongi ülikooli filosoofilise psühholoogia vanemprofessor ja vabade kunstide osakonna juhataja.

Enaktivism on ennast tõestanud arvestatava jõuna tänapäeva vaimufilosoofias ja kognitiivteadustes. Mitmed enaktivismi kaitsjad rõhutavad, et kui võtta omaks enaktivismi raamistik, muutuvad need viisid, kuidas mõtleme metafüüsikast, epistemoloogiast, keelefilosoofiast ja isegi eetikast ning poliitikast. Loengusarja ühendab eesmärk hoolikalt uurida neid ettepanekuid ja esitada neile väljakutseid. Frege loengud teemal “Miks ma ei ole enaktivist” vaatlevad kriitiliselt mitmesugustele kaasaja enaktivismi versioonidele omaseid tuumsidumusi sellistel teemadel nagu tähendusloome, elulised normid, objektiivsus, naturalism, mõisted, tõde, eetika ja poliitika.

Loengud toimuvad inglise keeles.

Ajakava

13. september – Jakobi 2-114

10.15-11.45: Reaffirming Presence, Experience, and the World.

14.15-15.45: The Matter with Mattering.

14. september – Jakobi 2-336

10.15-11.45: A Positively Relaxed Naturalism

15. september – Jakobi 2-114

10.15-11.45: Concepts in Our Midst: Artefacts, Institutions and Folk Philosophies.

14.15-15.45: The Truth of (Radical) Enactivism.

16. september – Jakobi 2-226

16.15-17.45: Public Lecture: Truth, Justice, and the Enactive Way.

Loengud on seotud Eesti-uuringute Tippkeskusega (Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond)

kaks uut filosoofiaraamatut

Keel, vaim, tunnetus ja tõlgendus. Raamatuesitlus

Kutse ettekannete esitamiseks 14. varauusaegse filosoofia konverentsile (NWEMP)

14. varauusaegse filosoofia konverents toimub 28.–29. septembril 2024 Tartu Ülikoolis. Konverentsid toimuvad inglise keeles.